روایت های انقلاب

مجموعه ای از مستندهای روایت های انقلاب با تخفیف ویژه به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران

مستند قصه های انقلاب:

مجموعه مستند “قصه‌های انقلاب ۲” روایتی از حوادث و رویدادهای سیاسی تاریخی رژیم پهلوی در دوران پیش از انقلاب، وقایع گوناگون سال های ۱۳۳۰ تا ۱۳۴۲ اعم از ماجرای نخست وزیری علی امینی، اصلاحات ارضی، حمله به مدرسه فیضیه قم و… را به نمایش گذاشته و نقش روحانیت مبارز و مقابله حضرت امام(ره) در این اتفاقات را به خوبی بررسی می‌کند.

 

مستند داستان ناتمام یک حزب:

حزب جمهوری اسلامی از معدود احزابی بود که توانست در مدت محدود فعالیت های خود که شامل ۹ سال بود، به خوبی و با قوت به ایفای نقش بپردازد و فضای سیاسی ایران بعد از انقلاب اسلامی را تحت تاثیر خود قرار دهد. این حزب با آنکه بیش از ۴ میلیون عضو را در داخل خود پذیرفته بود، اما هیچ گاه نه انحصارطلبانه عمل کرد و نه دچار دیکتاتوری در رای شد، بلکه خود قربانی نظرات دیکتاتوری و حذفی شد و بیش از ۱۰۰۰ نفر از اعضای آن که مورد کینه و عداوت گروه های مخالف حزب جمهوری اسلامی قرار گرفته بودند، به مظلومانه ترین شکل ممکن به شهادت رسیدند که از مشهورترین آنان شهدای واقعه ۷ تیر ماه سال ۱۳۶۰ را می توان نام برد. این مستند تلاشی است برای بازخوانی فعالیت های این حزب و اشاره به اینکه چطور حزبی با این فراگیری بالا شکل گرفت و در ۹ سال ابتدایی انقلاب اسلامی فعالیت کرد و چگونه این حزب با توقف در فعالیت های خود مواجه شد.

 

مستند پرسنل اداره سوم:

مستند “پرسنل اداره سوم” روایت بی‌پرده مردی از مخوف‌ترین سیستم اطلاعاتی رژیم پهلوی است.
در این مستند یک شکنجه‌گر ساواک که در اداره سوم ضد خرابکاری ساواک فعالیت داشته و حالا بعد از ۴۰ سال به ایران آمده مقابل کسانی قرار می‌گیرد که در در طول سال‌های استبداد رژیم پهلوی مورد شکنجه‌ و بازجویی او قرار گرفته‌اند.

 

 

برای ثبت درخواست اکران این مستند، باید در سایت وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن