زنانی با گوشواره های باروتی

مستند

درباره مستند:

زنانی با گوشواره‌های باروتی نام مستندی است که دربارهٔ خانواده اعضای داعش در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ ساخته شده‌است. کارگردان این مستند رضا فرهمند است. نور الحلی روزنامه‌نگاری است که در اکثر مواقع در این مستند جلوی دوربین قرار می‌گیرد.

 

خلاصه مستند:

روزنامه‌نگاری به نام نور در مسیری دشوار با همراه شدن با نیروهای ضد داعش عراقی، با زنان قربانی یا همسران داعشی‌ها، مصاحبه کرده و مصائب آن‌ها را جویا می‌شود. در این مستند، زنان، نالان و پشیمان نیستند و داعش را موجودی خوب دانسته و از رفتن آن‌ها راضی نبوده‌اند.

 

جوایز و افتخارات:

این فیلم در جشنواره‌های سینما حقیقت سال ۱۳۹۶ و جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۶ شرکت داده شد و در جشنواره سینما حقیقت برنده جایزه بهترین فیلم بین الملل، بهترین کارگردانی در بخش فیلم بلند، بهترین کارگردانی در بخش آوینی و بهترین صدا گردید. همچنی این فیلم در اولین حضور بین‌المللی خود، در میان هفت فیلم مستند شاخص هفته منتقدان جشنواره «لوکارنو» سوییس قرار گرفت. کاندید بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره «لایپزیگ» آلمان، برنده جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی پاریس Signes de Nuit (نشانه‌های شب)، جایزه بهترین فیلم جشنواره ملنیوم بلژیک و جایزه بهترین مستند جشنواره فیلم‌های ایرانی «پراگ» جمهوری از دیگر موفقیت‌های مهم این مستند به شمار می‌رود.

این فیلم همچنین برنده جوایز متعدد داخلی از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، جشنواره مقاومت و… هم شده است.

 

تیزر مستند:

برای ثبت درخواست اکران این مستند، باید در سایت وارد شوید.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن